- Úvod
- ZÁHRADA A TRÁVNIK
- Husqvarna R 216T AWD Záhradný rider
Husqvarna R 216T AWD Záhradný rider

- Kompletné špecifikácie
- Hodnotenie 0
- Komentáre 0
- Súvisiaci tovar2
Husqvarna R 216T AWD Záhradný riderna objednávku6 199 €5 039,84 € bez DPH
Všestranný Rider s pohonom všetkých kolies a funkciami pre lepšie pohodlie

Výkyvná zadná náprava
Zadná náprava je výkyvná pre zabezpečenie maximálnej trakcie kolies pohonu a hladké riadenie aj na nerovnom teréne.

Nastaviteľný volant
Výšku volantu je možné nastaviť pomocou teleskopického stĺpika riadenia pre vynikajúcu ergonómiu a pohodlie.

Počítadlo prevádzkových hodín
Počítadlo prevádzkových hodín pre jednoduchú kontrolu prevádzkového času a servisných a údržbových intervalov.

Štyri veľké kolesá
Veľký priemer predných aj zadných kolies poskytuje optimálne pohodlie pri jazde, vysokú terénnu dostupnosť a znižuje riziko poškodenia udržovaných povrchov.
Automatické zapínanie žacích nožov
Po spustení žacieho ústrojenstva sa nože automaticky zapínajú pre rýchly a hladký začiatok práce.

Priehľadná palivová nádrž
Veľká priehľadná palivová nádrž uľahčuje kontrolu hladiny paliva, aby ste si podľa toho mohli naplánovať prácu.

Žacie ústrojenstvo s tromi nožmi
Žacie ústrojenstvo s tromi nožmi poskytuje prvotriedne zarovnanie po pravej aj ľavej strane žacieho ústrojenstva a zanechá rovnako veľký nepokosený kruh trávy bez ohľadu na akú stranu zatáčate.
Vpredu zavesené žacie ústrojenstvo
Žacie ústrojenstvo pripevnené vpredu umožňuje vynikajúci prístup do rohov a pod kroviny, lavičky v parku, a pod.
Hydrostatická prevodovka ovládaná pedálom
Hydrostatická prevodovka ovládaná pedálmi – rýchlosť a smer sú riadené pedálmi, čo vám umožňuje držať obe ruky na volante a mať optimálnu kontrolu nad riadením.

Ľahko dosiahnuteľná páka pre nastavenie výšky kosenia
Páka pre nastavenie výšky kosenia je umiestnená v dosahu zo sedadla obsluhy, čo umožňuje priebežne meniť výšku kosenia.

Motor umiestnený za vodičom
Motor umiestnený vzadu poskytuje lepší prehľad o kosení a menej hluku a emisií v oblasti vodiča v porovnaní s ridermi s motormi nainštalovanými vpredu.

Odkladacia priehradka
Otvorený úložný priestor na ľavej strane uľahčuje prístup k vašim veciam pri kosení.

Držiak na fľašu
Prakticky umiestnený držiak na fľašu na občerstvenie pri práci.

Viečko palivovej nádrže na povrchu
Vďaka vonkajšiemu uzáveru palivovej nádrže nemusíte pri tankovaní otvárať kapotu motora. Vďaka extra širokému otvoru palivovej nádrže je tankovanie ešte jednoduchšie.

Žacie ústrojenstvo Combi
Žacie ústrojenstvo Combi ponúka výber medzi dvoma systémami kosenia v závislosti od podmienok. Zvoľte BioClip® na hnojenie trávnika a zadné vyhadzovanie pre efektívne kosenie na plochách s vyššou a hustejšou trávou.
Unikátne kĺbové riadenie
Kĺbové riadenie poskytuje výnimočnú manévrovateľnosť a uľahčuje jazdu v okolí prekážok, ako sú napr. stromy a kríky. Vzhľadom na to, že sa zadný pár kolies môže otáčať pod strojom, je polomer otáčania pri úplnom uzamknutí minimálny.

Pohodlné sedadlo vodiča
Jazda s riderom je bezpečná a pohodlná. Rider má vynikajúcu trakciu ako na rovných plochách, tak aj na svahu. K jeho stabilite prispieva nízko položené ťažisko.

BioClip® (mulčovanie)
Funkcia BioClip® (mulčovanie) poseká trávu na jemné kúsky, ktoré sa rýchlo rozložia a zmenia na prirodzené hnojivo, čo prináša vynikajúce výsledky na často kosených plochách.

LED svetlomety
Osvetľujú o viac než 50 % väčšiu plochu v porovnaní s tradičnými žiarovkami. Pre bezpečnejšiu prevádzku pri zlých svetelných podmienkach.

Ľahký prístup k servisným miestam
Sklopná kapota a ľahko dostupné obslužné miesta uľahčujú servis a údržbu.

Ľahko dostupné ovládacie prvky
Ovládacie prvky sú ľahko dostupné a navrhnuté pre optimálny užívateľský komfort.

Štartovanie otočením kľúčika
Jednoduché spustenie v každom počasí bez sýtiča. Stačí otočiť kľúčikom a vyraziť.

Všestranné použitie
Široký rad žacích ústrojenstiev a príslušenstva urobí váš rider všestranným pomocníkom po celý rok.

Pohon všetkých kolies
Pohon všetkých kolies (AWD) zabezpečí trakciu na nerovných, mokrých a klzkých povrchoch a na svahoch. To vám poskytuje spoľahlivú manévrovateľnosť a rovnomerné výsledky kosenia, dokonca aj v náročných podmienkach. Pohon AWD automaticky prispôsobuje trakciu všetkých kolies podľa situácie a stavu povrchu.
Servisná poloha
Žacie ústrojenstvo je možné naklopiť do servisnej polohy pre ľahký prístup pri čistení alebo servise.

Husqvarna Connect
Pomocou inteligentnej aplikácie Husqvarna Connect budete mať jednoduchý prístup k tipom, príručkám a odporúčaním náhradných dielov. Prostredníctvom Bluetooth aplikácie poskytuje tiež ďalšie informácie, ako prevádzkové údaje výrobku, stav nabitia, informácie týkajúce sa údržby a servisu. Aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť do svojich mobilov z App Store alebo Google Play.
| Motor | R 216T AWD (bez žac. ústroj.) Číslo výrobku: 970 54 24‑01 |
| Zdroj energie | Benzín |
|---|---|
Čistý výkon pri prednastavených otáčkach, kW1 | 12 kW |
| Prednastavené otáčky, ot./min | 2 900 ot./min |
| Výrobca motora | Husqvarna |
| Názov motora | HV 586AE |
| Zdvihový objem valca | 586 cm³ |
| Počet valcov | 2 |
| Chladenie motora | Vzduchom |
| Typ mazania motora | Tlakové s olejovým filtrom |
| Olejový filter | Áno |
| Emisie | |
Emisie výfukových plynov (CO2 EU V)2 | 778 g/kWh |
| Akumulátorové | |
| Kapacita akumulátora, Ah | 24 Ah |
| Typ akumulátora | Obsahuje olovo/kyselinu |
| Celková hmotnosť | 7,2 kg |
| Výrobca akumulátora | Global |
| Žacie ústrojenstvo | |
| Nepokosený kruh, cm | 30 cm |
| Šírka kosenia, min. | 94 cm |
| Šírka kosenia, max., cm | 103 cm |
| Výška kosenia, min., mm | 25 mm |
| Výška kosenia, max., mm | 75 mm |
| Zapínanie žacích nožov | Automatické |
| Rozmery | |
| Rozmery pneumatiky, predná, palce | 170/60-8 |
| Rozmery pneumatiky, zadná, palce | 170/60-8 |
| Rázvor náprav, cm | 89 cm |
| Svetlá výška od zeme, mm | 85 mm |
| Základný stroj, dĺžka, cm | 194 cm |
| Základný stroj, šírka, cm | 88 cm |
| Základný stroj, výška, cm | 113 cm |
Hrubá ťažná hmotnosť3 | 110 kg |
| Hmotnosť (bez rezacieho zariadenia) | 225 kg |
| Hnací systém | |
| PTO (Power Take Off) | Remeňový pohon |
| Typ prevodu/náhonu | Hydrostatický |
| Pojazd | Ovládaný 2 pedálmi |
| Rýchlosť dopredu, max., km/h | 9 km/h |
| Rýchlosť dozadu, max., km/h | 3,7 mi/h |
| Rýchlosť dozadu, max., km/h | 6 km/h |
| Vybavenie | |
| Odpružené sedadlo | Áno |
| Typ sedadla | Komfortné |
| Počítadlo prevádzkových hodín | Digitálne |
| Materiál sedadla | PU |
| Výška operadla sedadla | Stredne vysoké |
| Sklopné sedadlo | Áno |
| Typ volantu | Ergonomický |
| Parkovacia brzda, typ | Disková |
| Vibrácie | |
| Vibrácia volantu, m/s² | 0,29 m/s² |
| Vibrácia sedadla, m/s² | 1,9 m/s² |
| Hladina zvuku a hluhu | |
| Hladina akustického tlaku pri uchu obsluhy, db(A) | 85,9 dB(A) |
| Garantovaná hladina akustického výkonu (LWA), db(A) | 99 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu, meraná, dB(A) | 98,1 dB(A) |
- 1Čistý výkon pri prednastavených otáčkach, kW: Čistý menovitý výkon podľa normy SAE J1349 pri špecifikovaných otáčkach
- 2Emisie výfukových plynov (CO2 EU V): Toto meranie CO2 je výsledkom testovania počas stanoveného skúšobného cyklu v laboratórnych podmienkach a(n) (základného) motora ako zástupcu pre daný typ motora (rodinu motorov) a neznamená ani nevyjadruje žiadnu záruku výkonu konkrétneho motora.
- 3Hrubá ťažná hmotnosť: V prípade dvojkolesových zariadení je ťahanie prívesu povolené len za sucha a na rovnom povrchu. Upozorňujeme, že ťahanie prívesu môže skrátiť životnosť prevodovky Rider.



















