- Úvod
- ZÁHRADA A TRÁVNIK
- Vyžínače a krovinorezy
- HUSQVARNA 555RXT Motorový krovinorez
HUSQVARNA 555RXT Motorový krovinorez
- Akcia

- Kompletné špecifikácie
- Hodnotenie 0
- Komentáre 0
- Súvisiaci tovar5
HUSQVARNA 555RXT Motorový krovinorezNIE JE SKLADOM1 329 €1 080,49 € bez DPH
Husqvarna 555RXT je veľmi výkonný krovinorez konštruovaný pre každodennú prevádzku v ťažkých podmienkach. Motor X-Torq® poskytuje veľkú silu, rýchlu akceleráciu a vynikajúcu úsporu paliva. Dlhá nosná rúra a uhlová prevodovka so sklonom 35° uľahčujú prácu pri širokom zábere so strojom. Veľmi nízke vibrácie vďaka systému LowVib®. Dodávané s nosným popruhom Balance XT ™.
VLASTNOSTI

Nastaviteľné riadidlá
Nastaviteľné a ergonomicky navrhnuté riadidlá pre maximálny komfort.

Motor X-Torq®
Naše motory X-TORQ® poskytujú skvelý výkon a krútiaci moment vďaka vysoko účinnému spaľovaniu.

Dlhý hriadeľ
Dlhý hriadeľ ponúka zväčšený dosah a uľahčuje kosenie trávy.

Tap 'n Go
Vysoko odolný žací systém s dvoma strunami a technológiou Tap'n Go. Posuv struny prebieha rýchlo a bez námahy jednoduchým zatlačením vyžínacej hlavy k zemi.

Vyvýšený stĺpik rukoväte
Vysoký stĺpik riadidiel umožňuje voľný pohyb nôh pri práci na svahoch.

Palivová pumpička
Palivová pumpička určená pre ľahké štartovanie.

Optimalizovaný hriadeľ a prevody
Optimalizovaná dĺžka hriadeľa a kužeľový prevod zalomený pod uhlom 35° uľahčujú manipuláciu a umožňujú kosenie rovnobežne s povrchom.

Smart Start®
Špeciálne navrhnutý motor a štartér pre ľahké a rýchle štartovanie s minimálnou námahou. Odpor štartovacej šnúry je znížený až o 40 %.

Automaticky vratný STOP vypínač
Po použití vypínača pri zastavení sa automaticky prepne do zapnutej polohy, aby sa uľahčilo ďalšie spustenie.

Ergonomický dizajn
Zalomené riadidlá a pohodlné rukoväte umožňujú výbornú ovládateľnosť a optimálnu pracovný postoj.

Jednoduchá výmena
Magnetický držiak uľahčuje výmenu rezných častí.

LowVib®
Efektívne antivibračné tlmiče absorbujú vibrácie, šetriac tak ruky užívateľa.

Uhlový prevod
Kužeľový prevod navrhnutý pre optimálny výkon. Poskytuje vysoký krútiaci moment a zaisťuje správny uhol, takže vyžínacia hlava zostáva rovnobežne so zemou.

Nastaviteľné očko závesu nosného popruhu
Nastaviteľné očko závesu nosného popruhu pre lepšiu vyváženosť
| Motor | T55X + Multi 350-3 (1") Číslo výrobku: 966 62 90‑04 |
| Zdvihový objem valca | 53,3 cm³ |
|---|---|
Výstupný výkon1 | 2,8 kW |
| Objem palivovej nádrže | 1,1 l |
| Spotreba paliva | 480 g/kWh |
| Maximálne otáčky motora pri záťaži | 9 000 ot./min |
| Rýchlosť pri voľnobehu, ot./min | 2 800 ot./min |
| Maximálne ot./min. výstupného hriadeľa | 10 500 ot./min |
| Medzera medzi elektródami | 0,5 mm |
| Rýchlosť pre zopnutie spojky (±120) | 4 100 ot./min |
| Krútiaci moment, max. | 3,5 Nm |
| Krútiaci moment, pri max. ot./ min. | 6 900 ot./min |
| Zapaľovacia sviečka | NGK BPMR7A |
| Vybavenie | |
| OEM Trávny nôž | Multi 350-3 |
| OEM Popruhy | Balance XT2 |
| OEM Vyžínacia hlava | T55X M12 |
| Typ rukoväte | Riadidlá |
| Kapacita | |
| Šírka záberu, cm | 54 cm |
| Prevodovka | |
| Prevodový pomer | 1,47 |
| Uhol náklonu prevodového súkolia | 35 ° |
| Rozmery | |
| Priemer trubice | 35 mm |
| Hmotnosť (bez rezacieho zariadenia) | 9,2 kg |
| Dĺžka trubice | 1 483 mm |
| Mazivo | |
| Typ maziva | Husqvarna dvojtaktný alebo ekviv., v pomere 50:1 |
| Typ maziva (uhlový prevod) | Biologicky rozložiteľné mazivo |
| Hladina zvuku a hluhu | |
| Hladina akustického tlaku pri uchu obsluhy, db(A) | 101 dB(A) |
| Garantovaná hladina akustického výkonu (LWA), db(A) | 121 dB(A) |
| Emisie | |
| Emisie výfukových plynov (priemerný obsah HC) | 52,86 g/kWh |
| Emisie výfukových plynov (priemerný obsah CO) | 239,74 g/kWh |
| Emisie výfukových plynov (priemerny obsah CO), EPA | 278,42 g/kWh |
| Emisie výfukových plynov (priemerný obsah NOx) | 1,72 g/kWh |
| Emisie výfukových plynov (priemerný obsah NOx), EPA | 1,69 g/kWh |
Emisie výfukových plynov (CO2 EU V)2 | 1 000 g/kWh |
| Vibrácie | |
| Ekvivalentná hladina vibrácií (ahv, eq), ľavá rukoväť | 1,5 m/s² |
| Ekvivalentná hladina vibrácií (ahv, eq), pravá rukoväť | 1,6 m/s² |














